Kvásek, jeden krajíček ke snídani, k obědu a klidně i k večeři.
Proč ne?
Přiznávám, doma peču chleba tak poslední rok a půl. Blízko máme globus a tam žitný kváskový koupíte kdykoli:
Také jsem si jednou týdně pro něj chodila v Poděbradech k Macháčkům z parní pekárny.
Jenže když 11 let posloucháte, jak si vaši klienti Metabolic balance® programu nadšeně pečou doma svůj vlastní chléb, je jenom otázka času, kdy se do pečení svého chlebíku musíte vrhnout také.
Být poradcem Metabolic balance má také jednu skvělou, přímo dokonalou výhodu: nemusíte hledat, zkoušet mezi stovkami receptů a videí v nekonečném online světě. Přesně jsem poprvé věděla, pro který recept (na žitný kváskový) z nekonečného množství se rozhodnout.
Pro tenhle recept jsem se rozhodla na doporučení (specialita muže v jednom manželském páru) a jsem pořád, znova a znova nadšená. Je to asi nejjednodušší recept na pečení kváskového žitného chleba (z repertoáru asi u nás nejslavnější pekařky Zuzky, alias Maškrtnica).
Peču ho tak jednou za 4 dny: malý v neděli večer (začnu v neděli ráno) na běžný týden, v pátek v noci (načasování postupu najdete také v receptu) zase velký na víkend. Když se sejdeme o víkendu i s dětmi co vyletěly z hnízda, peču ještě jeden malý pro každého sebou domů. Ano, mám právě proto tři malé formy …
Kdybych jenom tušila, jakou vlnu nadšení v zimním online kurzu hubnutí vyvolá pečení chleba, věřte, že bych sem ten recept pro vás dala již dávno. Asi až teď je ten správný čas. Věřte mi, je to také relax pro mozek, je to nádherná závislost …
Nechte se také zlákat k pečení této u nás historicky tradiční delikatesy a pojďme si spolu vychutnat a užít přípravu domácího chleba – žitný a z kvásku >>>
Určitě dejte vědět, jak se vám povedl, jak vám provoní celý dům a hlavně, jak vám chutná a také jestli vás pečení chleba také uchvátilo.
Jednoduše, připravila jsem pro vás úplně jednoduchý návod: