Na jídle vážně záleží!

NA JÍDLE VÁŽNĚ ZÁLEŽÍ!

Všichni občas padáme únavou, cítíme nedostatek energie, možná nám najednou vyskočí vysoký tlak, vysoký cholesterol. A pak ta nadváha a problémy se zažíváním. Že to prostě patří k dnešní době?

Pořád věřím a denně se přesvědčuji, že NE!

Naše tělo je složeno z buněk, jejich počet se odhaduje asi na 45 biliónů. Je to nejmenší jednotka každého živého těla, může za náš růst, pohyb, rozmnožování, dědičnost … Ne, nebudu vás trápit výrazy co jdou občas i těžko vyslovit.

Každá naše buňka si žije svým vlastním životem. Je tak kvalitní, jak kvalitní bylo naše jídlo v době kdy právě vznikala. Každý den, dnes a denně nám vzniká v našem těla kvantum nových a nových buněk, díky kterým bude naše tělo fungovat následující roky. Už víte kam tím mířím?

Na jídle vážně záleží!

To, jak se o svoje tělo staráme, poznáme možná až za 20 let! Takže již dnes musíme udělat vše pro to, aby nám i za 20 let naše tělo dobře sloužilo. A když má sloužit, musí také odpočívat. Fyzicky ale i chemicky. 

Co to je chemický odpočinek?
Pouze vynechání, omezení jídla poskytne našim orgánům příležitost a prostor
zbavit se nahromaděných škodlivin, vyčistit se, odpočinout.

Když začínáme s programem stravování Metabolic balance® poprvé, nebo si ho chceme opět striktně zopakovat, začínáme dvěma dny, kdy jíme jednoduchou, jednodruhovou stravu. 

Dva dny ovoce, rýži, brambory nebo zeleninu.

Na rozdíl od obecné pověry se po bramborách netloustne. Kalorickou bombu z nich dělají omáčky, hodně smetany a másla. 

Brambory kromě toho, že nám dávají kompletní bílkoviny, jsou skvělým zdrojem vitamínů C a B1 a draslíku, působí skvěle na střevní problémy, zklidňují přecitlivělý a podrážděný zažívací trakt, žaludek. Ideální pro zimní období. Ideální pro postní dny s načasováním v době úplňku nebo novoluní.

Jeden až dva dny.

BRAMBOROVÁ KÚRA

Jak si naplánovat den – dva plný brambor?

Ráno, v poledne i večer jezte pouze brambory v jakékoliv úpravě. Pečené, vařené, jako kaši, nasucho pečené v troubě jako lupínky, klidně jako šťávu.
Celkem 1,5 kg brambor (nové brambory jsou dokonalost sama) v syrovém stavu.

Můžete je okořenit podle chuti česnekem, rozmarýnem, muškátovým oříškem, koprem, pažitkou, mátou.

Pár syrových brambor odšťavte a šťávu použijte na přípravu kaše z vařených nebo pečených brambor. Vždycky na bramborách nechte slupky, obsahují značné množství minerálních látek. Klidně vystřídejte, namíchejte různé druhy brambor. Jezte je až když budete mít hlad.

Mezi jídly si připravte dobrý čaj, kdo má rád bylinky kopřivu, řebříček, lopuch nebo „kávu“ z praženého kořene pampelišky. Kdo se nebojí experimentů může vyzkoušet odvar z bramborových slupek. To vše je v zimě balzám na naše ledviny a močový měchýř.

K úplňkovému půstu, k odlehčení stravy vás už nabádám docela pravidelně. Na konzultacích s programem Metabolic balance®, v online programech, ve starším článku o úplňkovém půstu a jestli má vůbec půst smysl.

Nechce se vám postit na úplněk? Využijte novoluní!
Příležitost je každý měsíc. Znova a znova
. Ale proč ztrácet čas. Ten nejlepší je právě teď. A kdy je nejbližší úplněk nebo novoluní?

Novoluní je jako čistý papír, na který začínáte psát. Úplněk je jako sklizeň, kdy se vracíte k tomu, co jste již dokázali a co máte rozděláno, co chcete dotáhnout ke zdárnému konci.
Stačí se jenom rozhodnout.

Protože na jídle vážně záleží! Není nic jednoduššího než nahlédnout pod pokličku stravování dle principů Metabolic balance®. A bramborová kúra je dobrý začátek.

Uvažujete o vlastním Metabolic Balance® programu?

Máte Metabolic Balance® program z dřívější doby a řešíte kdy si ho zopakujete nebo chcete nový plán na základě aktuálního zdravotního stavu a laboratorních výsledků?

Monika Hemerová
Jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce. Majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorkou jedinečného online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu. Něco více o mně najdete tady.