„Tak jestli je tohle METABOLIC, tak to beru!“

„Tak jestli je tohle METABOLIC, tak to beru!“

Takhle nějak dnes zněla zpráva k fotografii oběda mé mlaďoučké kolegyně, která se před pár dny doslova vrhla na svůj nový plán Metabolic balance®. 

Je to věta, která mi vždy vyladí samolibý úsměv na tváři. Vážně, kdo to již zažil ví, o čem mluvím.

Znáte to. Potřebujete zhubnout a přemýšlíte jak. Máte plnou hlavu toho, co si zakážete, co si přikážete a pak ještě kdy a jak to provedete. „Potřebuji se začít hýbat a začít držet nějakou hladovku? To bude určitě kruté, ale aspoň to nebude dlouho trvat… Přece když uberu na jídle dost, tak kila musí dolu?! Sousedka přece jedla jenom vajíčka, mrkev, ořechy a taky to šlo….“

ANO, na chvíli to funguje. Nějaká kila dáte za měsíc dolů, ale s prvním pořádným jídlem je to hned zpět. Nemluvě o té žravé, která většinu z nás pak popadne a pak není síla, která by nás v pojídání zastavila. A kila jsou zpět. Tím se vám znovu potvrdí, že hubnout přes jídelníček je vlastně hloupost. Když už to dost dlouho vydržíte a zhubnete dle své představy a dokonce vás začne bavit i pohyb, za nějakou dobu zjistíte, že vám jaksi dochází baterky a kila se nehýbou. Něco vám totiž chybí!

„Ale sakra co? Jím zdravě, už nejím hranolky, cukr do kávy jsem si nedala ani nepamatuji, koláčky jsem zrušila. A to kvantum zeleniny by uživilo malou králikárnu. Tak kde je chyba?

Dnes máme prakticky neomezený výběr více, či měně kvalitních potravin. Druhy ovoce a zeleniny o kterých se našim babičkám ani nezdálo. Možná je to právě i tímNemusíme už totiž „hospodařit“. Ztratili jsme cit pro kombinaci potravin, jejich porce a hlavně jejich četnost. Nemusíme si jídlo dopředu plánovat a vždy si dáme to, na co máme chuť. Vždyť už i tak musíme plánovat tolik důležitých věcí, kdo má čas si ještě plánovat co si dá zítra k večeři?

Naše tělo ale hospodařit musí. A věřte, že to s námi v dnešní době nemá vůbec jednoduché: třídit, použít, odklidit, založit, odložit na horší časy, skartovat, přeposlat: „Ne, tohle dnes vážně nepotřebuji. Haló, bylo by trochu hořčíku? Ne, koblihu jsem tím vážně nemyslelo. A zase čokoláda… Díky, ale potřebuji spíše kvalitní bílkoviny… A kde je prosím voda?“  Naše tělo to s námi vážně nemá jednoduché. Hlavně časem ztratilo pojem o své správné logistice.

Tohle za vás všechno dokonale řeší princip plánu Metabolic balance®. S ním můžete a budete jíst zdravě, vyřešíte hromadu zdravotních problémů a ještě přitom jakoby mimochodem zhubnete.

Teď koukám opět na foto metabolic oběda i zprávu ještě jednou.
Zní přesně: Jestli tímhle zhubnu, tak to beru…

MB_petra_metabolic

Chcete vědět, jestli bude METABOLIC balance® program fungovat i pro VÁS? Bude.
Objednejte si první osobní informační schůzku. Vstupní konzultace je zdarma.

Nebo zatím jenom nakoukněte pod jeho pokličku v mém eBooku:
K čemu restartovat svůj metabolismus?

 

Monika Hemerová
Jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce. Majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorkou jedinečného online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu. Něco více o mně najdete tady.